اجزای ساختاری سقف های صنعتی ساختمان های پیش ساخته

اجزای ساختاری سقف های صنعتی ساختمان های پیش ساخته به شرح زیر می باشد:

  • آویز نانیوس: که جهت نصب زیرسازهای سقف کاذب به سقف اصلی سازه استفاده می شود. از خصوصیات ویژه آن می توان به سهولت و سرعت زیاد در آویزگیری، مقاوم در برابر زمین لرزه و همچنین ارتفاع مناسب آن اشاره داشت. آویز نانیوس از چهار قطعه: اتصال سقفی، رابط، اتصال به زیرسازی و قطعه سوزنی تنظیم ارتفاع تشکیل شده است.
  • براکت: زمانی که فاصله سقف کاذب با سقف اصلی کم است، از این قطعه جهت اتصال زیرسازی سقف کاذب به سقف اصلی استفاده می کنیم. براکت در ۲ اندازه متفاوت برای سازه های CD60 و F47 تولید و عرضه می شود.
  • سازه تراز: این سازه در فصل مشترک دیوار و سقف، به دیوار متصل شده و تراز سقف را مشخص می کند. همچنین، این سازه می تواند نقش باربری داشته باشد و به عنوان تکیه گاه در حاشیه سقف عمل نماید و یا به عنوان یک عضو اجباری در ساختارهای دارای عایق بندی صوتی یا دارای کد حریق نیز به کار گرفته شود. علاوه بر کاربردهای مذکور، از این سازه جهت زیرسازی در محل شکست های سقف نیز استفاده می شود. سازه تراز نیز در ۲ نوع با نام های UD28 با مقطع ناودانی و L25 با مقطع نبشی تولید و عرضه می شود.
  • سازه سقفی: این سازه جز اصلی زیرسازی سقف های کاذب و پیش ساخته D112 را تشکیل داده که به عنوان سازه باربر و یا سازه پنل خور عمل می کند. مقطع این سازه C شکلی بوده و در ۲ نوع با نام های CD60 و F47 تولید و به بازار عرضه می شود. در محل هایی که دستیابی به کد حریق مدنظر است از سازه CD60 استفاده می شود.
  • قطعه اتصال طولی: از این قطعه جهت اتصال سازه های باربر یا پنل خور در امتداد طولی یکدیگر استفاده می کنیم. این قطعه دارای مقطع W شکل بوده و در ۲ اندازه، برای سازه های CD60 و F47 طراحی و تولید می شوند!

نکته: اجزای ساختاری سقف های صنعتی ساختمان های پیش ساخته از اجزا و قطعات بیشتری نیز برخوردار می باشند که در مطالب بعد حتما به آن ها خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *