اطلاعات مورد نیاز جهت تجهیز کارگاه

۱- اطلاعات مورد نیاز :این قسمت تعیین کننده فرضیه های طراحی تجهیز کارگاه می باشد. و بنا به نوع پروژه دارای داده های مختلفی می باشد. و به چهار بخش قابل تعریف است :

الف ) موضوع پروژه : موضوع پروژه عملیات طراحی تجهیز را معین می کند. مثلا تجهیز پروژه صنعتی با تجهیز پروژه آپارتمان سازی فرق می کند.

ب ) منابع مورد نیاز پروژه : با توجه به موضوع پروژه برای اجرای این موضوع منابعی مورد نیاز است. از قبیل: نیروی انسانی، مصالح مصرفی، ماشین آلات و…

ج ) برنامه اجرائی پروژه : برنامه پروژه را معین می کند که در چه زمانی نیاز به چه منابعی می باشد و با توجه به این امر مهم امکان پیش بینی و طراحی فرایند مستمرتجهیز کارگاه فراهم می شود.

د ) منطقه جغرافیایی پروژه : در مناطق سردسیر و گرمسیر تجهیز کارگاه متفاوت است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

 

 

درباره ما

شرکت ساختمان پیش ساخته کمپ گستر دارای بیش از ۱۲ سال سابقه کار در طراحی و نصب ساختمانهای پیش ساخته می باشد. عمده فعالیت این شرکت در کارهای عمرانی جهت تجهیز کارگاه ،کمپ های مهندسی و کارگری ،مراکز آموزشی افزایش بنا و… بوده است. شرکت در دو سیستم سازه های LSFو سیستم با دیواره های ساندویچ پانلی فعالیت می کند. پروژه های ساختمانهای پیش ساخته انجام شده توسط شرکت در کلیه مناطق ایران از سواحل دریای خزر تا سواحل دریای خلیج فارس ، عسلویه ، ماهشهر ،بندر عباس، چابهارو…که جهت انجام پروژه های عمرانی ، سد سازی،پالایشگاه پتروشیمی در همکاری با شرکت ها و موسسات مختلف  دولتی و غیر دولتی اعم از سپاه ، قرار گاه خاتم الانبیا، نصر اصفهان ، پایاب کوثر، میوه تره بار شهرداری بوده است.همچنین ساخت ساختمان های پیش ساخته در کشور های دیگر اعم از ارمنستان ، عراق ، کنیا در سابقه کاری شرکت قرار دارد. ویژگی های ساختمان پیش ساخته ۴۴ ۱- دارای سازه پیچ و مهره ای با استحکام بالا ۲-قابل مونتاژ و دمونتاژ ۳-سرعت بالا در نصب(زمان اجرا کمتر ۳۰ روز برای پروزه های تا ۲۵۰۰ متر) ۴-عایق صوتی و حرارتی بسیار بالا تر از ساختمان های سنتی ۵-ضد زلزله ۶-قابل نصب در مناطق صعب العبور ۷-هزینه پایین حمل و نقل ۸-حمل و نقل آسان ۹-وزن کم مصالح که باعث می شود به سازهزیرین فشار و آسیب وارد نشود. ۱۰-پرتابل بودن(نداشتن پرت مصالح در مونتاژ و دمونتاژ)   مورد استفاده سیستم ساندویچ پانلی در ساختمان پیش ساخته در کاربرد های تجهیز کارگاه، آموزشی،مراکز در مانی، کانکس های نگهبانی،کمپ های آتشنشانی،افزایش بنا(بدون اضافه کردن اضافه بار به بنای زیرین) ، آزمایشگاه ،غرفه های نمایشگاهی می باشد. سیستم LSF به علت قابلیت نصب نمای مورد نظر در بنا بیشتر کاربرد مسکونی و ویلایی دارد. جنس پروفیل های استفاده شده در ساختمان پیش ساخته شرکت تماما گالوانیزه بوده بنابر این در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند و مناسب نصب در هرگونه شرایط آب و هوایی می باشند. شرکت از بهترین مصالح پیش ساخته ساخت ایران در سازه های خود استفاده می کند و همواره کیفیت بالا و انجام کامل تعهدات را سرلوحه کار خود قرار داده.

ساختمان های پیش ساخته بتنی و مزیت های آن

مزیتهای ساختمان های پیش ساخته بتنی به شرح زیر می باشد:

– سرعت عمل آوری : زمان عمل آوری در برخی از دستگاه های اتو کلاو کمتر از ۲۴ ساعت است.

– استقلال از شرایط جوی : یعنی برای پیشبرد عملیات هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد.

– کنترل افت و خزش : بتن ها معمولا مدتی بعد از تولید شدن در کارخانه می ماند و این باعث افت در قسمت اعظم بتن می شود.

– اجرای عملیاتی مثل پیش لرزه که ارتفاع تیر را کاهش می دهد.

بتن های پیش ساخته با انجام مراحل آماده کردن قالب، فولاد گذاری، بتن ریزی و عمل آوری تولید می شود. نکته مهمی که در این موارد باید مد نظر گرفته شود ، مورد لنگر و پیچش است که به هنگام جداسازی قطعه در اثر مکش ایجاد می شود.

صفحات قالب باید سخت و محکم باشد تا در اثر فشار جانبی، بتن تغییر شکل نداده و کج نشود.

 

تاثیر تجهیز کارگاه در پیشرفت پروژه

تجهیز کارگاه یکی از عوامل مؤثر و مهم در چگونگی اجرای پروژه و ارتقاء کار می باشد. تجهیز کارگاه به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر عملکردهای نیروی انسانی و اثر گذاری و بهره وری منابع مورد نیاز پروژه تاثیر بسیار چشم گیری دارد. یک تجهیز مناسب قادر است یک فرآیند را به خوبی کنترل و سازماندهی کند، و یک تجهیز بد باعث روز مرگی و آشفتگی و هدر رفتن منابع موجود در کارگاه می شود.

تمام کسانی که به هر نحوی در محیط کارگاه حاضر می شوند و یا به نوعی آشنا با فعالیت های کارگاهی هستند به این امر مهم آگاه هستند که نوع عملیات تجهیز کارگاه هم از نظر حجم و مقادیر و هم از نظر نوع فعالیت ها و منابع و حتی از نظر مناطق جغرافیایی مختلف مانع ترسیم طرح های دارای کد و از پیش تعیین شده و طبقه بندی شده در تجهیز کارگاه می شود.

در نتیجه میتوان گفت همانطور که هر پروژه برای خود خاص و منحصر به فرد است تجهیز آن پروژه نیز دارای همین ویژگی می باشد. تجهیز کارگاه نوعی عملیات پیوسته در مراحل مختلف اجرای پروژه است و کارگاه تا اتمام پروژه با این مسائل درگیر بوده و دائم باید بروز و بهینه شود.